BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: ‘Zmones’ kategorija

Persikrausčiau

2009-06-14

Pagaliau persikrausčiau!
Gerų naujienų apie Lietuvą ir lietuvius (ir ne tik) ieškokite čia

Rodyk draugams

137 gera žinia: lietuvis tarp 10 geriausių jaunųjų JAV dailininkų

2009-01-17
  Šiandien popierinis “Lietuvos rytas” užsidėjo pliusą trečiajame puslapyje išspausdinęs straipsnį “Lietuvis nurungė tūkstančius amerikiečių”. Amerikos lietuvis penktokas Justas Varpučanskas pateko tarp dešimties geriausių jaunųjų JAV dailininkų. Tušu pieštas Abraomo Linkolno portretas buvo pastebėtas ir išskirtas iš kitų 12 tūkstančių darbų, dalyvavusių Scholastų knygų klubo konkurse vaikams “Nupiešk prezidentą”. Justo darbas pateko tarp dešimties geriausių.
  Sunku vertinti, kai nematai kitų darbų, bet Justo pieštas portretas charakteringas ir dvelkia XIX amžiumi :)
Abraomo Linkolno portretas. Justas Varpučanskis
Justo Varpučansko pieštas A.Linkolno portretas

plačiau:
Southtownstar.com: Mokena boy wins Scholastic drawing contest

Rodyk draugams

135 gera žinia: lietuviai nugalėjo bioinformatikų olimpiadoje

2009-01-06
amino rūgščių sekų trimatė struktūra

  Lietuvos mokslininkai Česlovas Venclovas ir Mindaugas Margelevičius, besispecializuojantys baltymų struktūrų tyrimuose, nugalėjo kas 2 metus vykstančiame baltymų struktūrų nustatymo konkurse “CASP” (Critical Assessment of Structure Prediction).
CASP8 konkurse, kuris laikomas neoficialiomis baltymų struktūrų tyrimų olimpinėmis žaidynėmis, dalyvavo mokslininkai iš JAV, Japonijos ir kitų valstybių. Lietuviai tiksliausiai atkūrė amino rūgščių trimatę struktūrą ir tapo nugalėtojais. 

plačiau:
Vz.lt: Lietuvos bioinformatikai sužibėjo tarptautiniame konkurse

Rodyk draugams

130 gera žinia: auga jaunoji matematikų karta

2008-12-16
  Pagal paskelbtus matematikos ir tiksliųjų mokslų tyrimo (TIMSS - Trends in International Mathematics and Science Study) rezultatus Lietuvos ketvirtokai ir aštuntokai tarp 68 pasaulio šalių moksleivių užima dešimtą vietą. Ketvirtokų testų rezultatų vidurkis yra 530 balų, aštuntokų - 506. Bendras visų šalių vidurkis - 500. Lietuvių sugebėjimai aukštesni nei vidutiniai :)   

  Labiausiai mane nudžiugino tai, kad Lietuvos aštuntokai nuo 1995 metų tyrimo padarė vieną didžiausių pažangų. Jų matematikos testo rezultatas 1995 metais buvo 472 balai, o 2007 metais -jau 506 balai. O tai yra  antras rezultatas pasaulyje! Už mūsiškius didesnę pažangą padarė tik Kolumbijos moksleiviai. Bet jų vidutinis rezultatas tik 380 balų ir 40 vieta tarp visų šalių moksleivių.

Aštuntokų matematikos testų rezultatų tendencijos

  Šalis   Vidutinis testų balų skaičius  Skirtumas tarp
2007 ir 1995 metų
rezultatų
 1995  2007
 Kolumbija 332 380  47
Lietuva 472  506 34
P. Korėja  581 597  17
 JAV  492 508  16
Anglija 498  513  16
 Singapūras  609  593  -16
Norvegija 498 469 -29
Čekija  546  504 -42
Švedija 540 491  -48
Bulgarija  527 464  -63

  Man į akis krito, kad tarp didžiausią nuosmukį patyrusių šalių yra Švedija ir Norvegija. Suprantama kodėl Bulgarijos ir Čekijos moksleivių rezultatai taip suprastėjo. Vis dėlto šiose šalyse buvo ir vis dar vyksta pereinamasis laikotarpis. O štai dvejose Skandinavijos šalyse nebuvo didelių sukrėtimų, jos lyg ir pastatė skandinavišką socializmą. Socializmas žmogišku veidu pradėjo rodyti grimasas?          

 
plačiau:
Smm.lt: Lietuvos mokiniai pagal matematikos pasiekimus – dešimti pasaulyje

Rodyk draugams

113 gera žinia: pinhole virtuozai

2008-11-08
  Neseniai į Google Reader’į įsimečiau WebUrbanist tinklaraštį, rašantį apie keistus architektūrinius sprendinius ir alternatyvų meną. Užvakarykščiame įraše apie devynis išradingus fotografus, akis užkliuvo už šveplų lietuviškų pavardžių: Erika Dudaite, Andrius Narvicius. Lietuviai orginalias nuotraukas daro su savo sukonstruotais paprastais fotoaparatais.

Vilniaus arkikatedra bazilika. pinhole

Andrius Narvičius
Gedimino bokštas. pinhole
Andrius Narvičius

  Dabar kiekvieną dieną Gedimino bokštą ar Katedros aikšte pinhole kadre turės šansų pamatyti apie 20 tūkstančių šio tinklaraščio lankytojų.

  Ir, turbūt, milžiniškai išaugo pinhole.lt lankytojų skaičius :)

  Prieš kelis mėnesius ir aš susipažinau su pinhole. Mano antroji pusė jį sukonstravo iš degtukų dėžutės. Sunkiai patikėjau, kad tai gali fotografuoti. Pasirodo, gali. Nuotraukų šiltumas ir gyvumas paperka. Tai šviežio oro gurkšnis iki mažiausio taško tiksliame skaitmenos amžiuje.
  Pasisekė ir man pakliūti į kelis kadrus ;) Vienas iš jų.

Už vairo. pinhole

Rodyk draugams

90 gera žinia: iš tarptautinės olimpiados lietuvis parsivežė auksą

2008-09-01
  Lietuvis moksleivis Airidas Korolkovas iš Indonezijoje vykusios tarptautinės astrofizikos ir astronomijos olimpiados parsivežė aukso medalį. Pasižiūrėjus, kokių šalių moksleiviai (Kinija, Indija, Indonezija, Iranas ir Taivanas) dar buvo apdovanoti aukso medaliais, gaunasi gan įdomi draugija. Kinija ir Indija turi virš milijardo gyventojų, todėl nestebina, kad jų atstovai rodo aukštus rezultatus - iš tokios masės žmonių galima surasti ir atrinkti tinkamų  kandidatų. Indonezijos moksleiviams, matyt, ir namų sienos padėjo. Iranas, kaip ir visos totalitarinės santvarkos, įrodinėja pasauliui, kaip pas juos viskas gerai ir kokie nuostabūs žmonės gyvena. Taivanas asocijuojasi su aukštom technologijom ir gabiais žmonėmis. Ir štai moksleivis iš mažos šalies tokioje egzotiškoje kompanijoje:)

plačiau:
Balsas.lt: Lietuviai parsivežė auksą ir bronzą iš tarptautinės astrofizikos ir astronomijos olimpiados
Delfi.lt: Tarptautinėje astrofizikos ir astronomijos olimpiadoje - aukso ir du bronzos medaliai

Rodyk draugams

89 gera žinia: lietuvių valdoma virtuali bendrovė pripažinta geriausia

2008-08-26
  Laukdamas gerų žinių iš olimpiados, dvi savaites sekiau sportininkų pasirodymus Pekine. Laimėtų medalių kolekcijoje trūko tik auksinio apdovanojimo, bet lietuviai užtat tapo pasaulio čempionais visai kitoje srityje :) Du moksleiviai iš Klaipėdos Ąžuolyno gimnazijos, Kolorado Springse (JAV) vykusiame finale nugalėję septynias komandas iš kitų pasaulio šalių, tapo  “Global Business Challenge” turnyro nugalėtojais. Šiame turnyre dalyviai valdo virtualias bendroves  - jų tikslas uždirbti kuo daugiau ir gauti kuo didesnį pelną. Lietuviams tai sekėsi geriausiai, jie įveikė Argentinos, Azerbaidžiano, Kanados, Honkongo, JAV, Estijos ir Lenkijos komandas. 

plačiau:
Manokarjera.lt: Pasaulio verslo modeliavimo čempionai – lietuviai
Delfi.lt: Lietuviai nugalėjo „HP Global Business Challenge“ verslo turnyre
Webwire.com: HP and Junior Achievement Announce Lithuania as Winner of 2008 HP Global Business Challenge

Rodyk draugams

65 gera žinia: Lietuvos internautai - vieni laimingiausių Europoje

2008-06-13
    Nuomonę, kad Lietuvoje internetą naršantys žmonės yra beveik laimingiausi europiečiai, susidariau perskaitęs straipsnį, kuriame apžvelgiamas bendrovės “Nielsen” atliktas tyrimas. Šiame tyrime internetu buvo apklausiami 51 šalies žmonės, norint nustatyti kiekvienos šalies vartotojų pasitikėjimo indeksą. Kadangi apklausa buvo atliekama internetu, tai, manau, didžioji dalis atsakinėjusių iš Lietuvos buvo jauni, išsilavinę miestų gyventojai. Sakyčiau, kad rezultatai ir parodo tos grupės nuotaikas ir lūkesčius. Taigi tyrimas nustatė, kad vartotojų pasitikėjimo indeksas krito visose šalyse, bet Lietuvoje jis krito mažiausiai. Lietuvos vartotojai turi atliekamų pinigų ir juos su užmojų leidžia, beveik visos srityse lenkdami europiečius.  Didžiausią dalį likusių pinigų lietuviai išleidžia atostogoms, nusileisdami tik norvegams ir šveicarams. Taip pat lietuviai kartu su graikais užima antrą vietą leisdami pinigus naujoms technologijoms. Čia mus lenkia tik lenkai. O pagal investavimą į akcijas ir investavimo fondus, esame pirmi Europoje!
    Lietuviai kartu su latviais ir estais dar neišmoko taupyti, jie vis dar džiaugiasi laisve nuo senos, piktos ir ubagiškos senutės, kokia buvo Sovietų Sąjunga. Baisu tik tai, kad toks įprotis nepersiduotų ateinančioms kartoms, nes pasidarysim pasaulio išlaidūnai :), kaip amerikonai pasidarė pasaulio ėdrūnais ir nutukimo čempionais. “Istorijų” žurnale skaičiau teoriją, kad  tai įrašyta jų genuose, nes amerikiečių protėviai bėgo nuo bado ir skurdaus gyvenimo Europoje.

plačiau:
Vz.lt: Lietuviai – beveik laimingiausi europiečiai

Rodyk draugams

64 gera žinia: dovana Lietuvai

2008-06-12
Sapiegų taurė    Verslininkai broliai Ortizai iš Belgijos Lietuvai padovanojo XVI amžiaus sidabrinę taurę, priklausiusią LDK didikų Sapiegų giminei. Tai padėkos ženklas Lietuvai ir jos žmonėms, padėjusiems belgams įsikurti ir įsitvirtinti  Lietuvoje. Broliai ją įsigijo praėjusiais metais Londono “Christies” aukcione už maždaug 700 tūkstančių litų.
    Keliu savo taurę už brolius šaunuolius ir už jų draugiškumo gestą :). Į Lietuvą grįžta jos turtai. Lašas po lašo ir surinksime didingos Lietuvos praeities įrodymus.     

 

plačiau:
Lrytas.lt: „Iki“ savininkai belgai Lietuvai dovanojo XVI amžiaus Sapiegos taurę
Balsas.lt: Mecenatai Respublikos Prezidentui įteikė Lietuvai padovanotą taurę
Vz.lt: Broliai Ortizai padovanojo Lietuvai Sapiegų taurę
Delfi.lt: Sapiegų taurę Lietuvai padovanojo IKI steigėjai

Rodyk draugams

61 gera žinia: gausėja mažųjų

2008-05-31

Gimstamumas Lietuvoje    Gimstančių mažylių gausėja jau ketvirti metai iš eilės. Pernai jų skaičius padidėjo 1 081 ir siekė 32 346. Valdžiai padidinus paramą mamoms ir gausioms šeimoms, šie skaičiai dar turėtų augti. Kol kas Lietuvoje natūrali gyventojų kaita yra neigiama. Žiūrėsime, kaip įvairios iniciatyvos ir parama pakeis situaciją. Jei viskas judės teigiama linkme, manau, prireiks dar 6 - 10 metų, kad Lietuvoje gyventojų skaičius vėl pradėtų augti.

plačiau:
Lrytas.lt: Pernai gimė tūkstančiu kūdikių daugiau negu užpernai
Lrt.lt: Gimstamumas Lietuvoje didėja
Vz.lt: Pernai Lietuvoje gimė daugiau vaikų
Stat.gov.lt: Tarptautinei vaikų gynimo dienai. Gimstamumas Lietuvoje didėja

Rodyk draugams