BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: ‘Politika’ kategorija

Persikrausčiau

2009-06-14

Pagaliau persikrausčiau!
Gerų naujienų apie Lietuvą ir lietuvius (ir ne tik) ieškokite čia

Rodyk draugams

158 gera žinia: Lietuva - Barbadosas

2009-03-18
Barbadoso vėliava   Barbadosas tapo 153 - ąja valstybe, su kuria Lietuva užmezgė diplomatinius santykius. Kovo 16 dieną Niujorke tai patvirtinančius dokumentus pasirašė abiejų šalių ambasadoriai prie Jungtinių Tautų: Dalius Čekuolis ir Christopheris Fitzherbertas Hackettas. 

plačiau:
Lrytas.lt: Lietuva užmezgė diplomatinius santykius su Barbadosu

Rodyk draugams

157 gera žinia: Lietuva laisvų šalių draugijoje

2009-03-17
  Freedom House paskelbtame tyrime “Laisvė pasaulyje 2009” (”Freedom in the World 2009″) Lietuva kartu su dar 89 pasaulio valstybėmis pateko į laisvų šalių grupę. Jose yra gerbiamos ir saugomos žmonių teisės. Iš dalies laisvomis pripažintos 62 valstybės, nelaisvos - 42, o septyniolikoje valstybių padėtis labai bloga, politinės ir žmogaus laisvės yra visiškai suvaržytos.  

Pasaulio valstybių suskirstymas pagal laisvės lygį.    
Pasaulio valstybės pagal laisvės lygį

Lietuvos ir kaimyninių valstybių laisvės įvertinimas (1 - aukščiausias laisvės lygis, 7 - žemiausias laisvės lygis)

 Valstybė Politinės
teisės
 Civilinė
laisvė
Laisvės statusas
 Lietuva  1 1  Laisva
Estija  1  1  Laisva
 Lenkija  1  1 Laisva
 Latvija 2  1  Laisva
Rusija 6  5 Nelaisva
Baltarusija  7  6  Nelaisva

17 blogiausių iš blogiausių valstybių ir 4 nelaisviausi regionai.

Baltarusija - Birma - Čadas - Pusiaujo Gvinėja - Eritrėja - Kinija - Kuba - Laosas - Libija - Saudo Arabija - Somalis - Sudanas - Sirija - Šiaurės Korėja - Turkmėnistanas - Uzbekistanas - Zimbabvė - Tibetas (Kinija) - Pietų Osetija (Gruzija) - Vakarų Sachara (Marokas) - Čečėnija (Rusija)

Rodyk draugams

149 gera žinia: nauji Lietuvos ryšiai

2009-02-21
Samoa vėliava Gajanos vėliava  Valstybės kaip žmonės. Su vienais bendrauja draugiškai, nuo kitų laikosi atokiau, su vienais užmezga, su kitais nutraukia santykius. Lietuva - ne išimtis. Valstybių būryje Lietuva, galima sakyti, susipažino dar su dviem: Samoa ir Gajana. Tai 151-oji ir 152-oji valstybė, su kuria Lietuva užmezgė diplomatinius santykius. Jungtinėse Tautose šiuo metu yra 192 valstybės narės. Liko nei daug, nei mažai - 41 “neatrasta” šalis.      

plačiau:
Vz.lt: Užmegzti diplomatiniai santykiai su Samoa, Lietuva mezga santykius su Gajana

Rodyk draugams

145 gera žinia: į Filipinus?

2009-02-03

Filipinų vėliava  Filipinai Lietuvos piliečiams vienašališkai panaikino vizas. Ši tolima pietryčių Azijos valstybė tapo 79-aja pasaulio šalimi, į kurią ilgesniam ar trumpesniam laikui gali vykti eiliniai Lietuvos piliečiai.
  Gaila ar ne, bet Lietuva tokių vienpusiškų sprendimų priimti jau nebegali. Kas įvažiuoja į Lietuvą, tas plačiąja arba Šengeno prasme patenka ir į Vokietiją, Italiją ar Portugaliją :) 

plačiau:
Vz.lt: Į Filipinus - be vizų

Rodyk draugams

108 gera žinia: Į JAV - be vizų

2008-10-18
JAV vėliava  JAV administracija Lietuvai ir dar penkioms Europos ir vienai Azijos valstybei naikina vizas. Mažiau nei už mėnesio Lietuvos piliečiai turizmo, verslo ar kitais asmeniniais reikalais į JAV galės vykti be vizų. Po mėnesio sienos nedings kaip Šengeno erdvėje ;) Vykstant į JAV reikės turėti naują pasą su biometriniais duomenimis, būti pasinaudojus Elektronine kelionių leidimo sistema (Electronic System for Travel Authorization), kuri, turbūt, pasakys ar jūs atitinkate keliamus reikalavimus ir galite vykti. Išliks ir nemaloniausia procedūra… ar įleisti ar ne, spręs Valstijų muitinės ir sienos apsaugos pareigūnai. Aišku, tai ne laimės dalykas, bet teorinė galimybė išlieka, kad nusileidus, tarkime, Niujorko oro uoste nebus leista patekti į JAV ir teks grįžti atgal :] Bet tokia tvarka galioja ir kitų šalių, priklausančių vizų atsisakymo programai (Visa Waiver Program), piliečiams.
  Taigi, Lietuva su Estija, Latvija, Vengrija, Slovakija, Čekija ir Pietų Korėja prisijungs prie Airijos, Andoros, Austrijos, Australijos, Belgijos, Brunėjaus, Danijos, Didžiosios Britanijos, Islandijos, Ispanijos, Italijos, Japonijos, Lichtenšteino, Liuksemburgo, Monako, Naujosios Zelandijos, Nyderlandų, Norvegijos, Portugalijos, Prancūzijos, San Marino, Singapūro, Slovėnijos, Suomijos, Švedijos, Šveicarijos ir Vokietijos, kurios jau dalyvauja JAV vizų atsisakymo programoje. Lietuviai tampa “baltais” žmonėmis ir amerikiečiams :)

susiję įrašai:
27 gera žinia: pirmas žingsnis žengtas

plačiau:

VZ.lt: Į JAV - be vizų, bet be garantijų

Delfi.lt: Lietuvai - bevizis režimas su JAV
Urm.lt: Lietuvos piliečiai į JAV galės vykti be vizų

Rodyk draugams

56 gera žinia: tegyvuoja mamos :)

2008-05-14
Save the Children logo    Kiekvienais metais tarptautinė organizacija “Save the Children” (”Išsaugokim vaikus”) skelbia 146 pasaulio valstybių “Mamų” reitingą (”Mothers’ index rankings”). Reitinge yra atsižvelgiamą į šalies motinų, moterų ir vaikų padėtį, kaip valstybė sugeba rūpintis visomis šiomis grupėmis. Pavyzdžiui, visose trijose pirmas vietas užėmusiose Skandinavijos šalyse yra mažiausias skirtumas tarp vyrų ir moterų uždirbamų pinigų, didžiausias procentas moterų vyriausybėse ir mažiausiais moterų mirtingumo rodiklis. Lietuva šiame reitinge yra 23 vietoje - ji įvertinta geriau už JAV, Čekiją, Japoniją.

   Jei neklystu, Lietuvoje gimus vaikui galima išeiti dviejų metų motinystės ar tėvystės atostogų, pirmais metais gaunant 100% , antrais - 85% buvusios algos. Gimus dvynukams pašalpa didinama 2 kartus, trynukams - 3 kartus ir t.t. Gerai skamba, bet turbūt ir rūpesčių padaugėja tiek pat kartų :)

2008 Mothers’ index rankings

Vieta Valstybė vieta
2007 metais
1. Švedija 1.
2. Islandija 3.
3. Norvegija 2.
18. Estija 17.
23. Lietuva 20.
24. Latvija 25.
29. Lenkija 32.
32. Baltarusija 30.
36. Rusija 36.

plačiau:
Zuokas.lt: Geriausios ir blogiausios vietos būti mama
State of the WORLD’S MOTHERS 2008

Rodyk draugams

51 gera žinia: bus steigiama ambasada Indijoje

2008-05-03
Indijos vėliava    Kaip pranešė vyriausybės spaudos tarnyba, Indijos sostinėje Delyje bus steigiama  Lietuvos diplomatinė atstovybė.  Tai bus jau 42 Lietuvos ambasada užsienio valstybėse. Taip pat Lietuva užsienyje turi ir 32 garbės konsulus.
    Buvo proga pasidomėti, kiek gi ambasadų turi mūsų kaimynės. Taigi: Estijai užsienio šalyse atstovauja 31 ambasada, Latvijai - 35,  Baltarusijai - 45, Lenkijai - 93, Rusijai - 114. Nustebino toks mažas Baltarusijos ambasadų skaičius, juk šioje šalyje  gyvena beveik tris kartus daugiau žmonių negu Lietuvoje. Ar tai nebus saviizoliacijos pasekmė?

plačiau:
Vz.lt: Lietuva steigia ambasadą Indijoje
Lrv.lt: Steigiama ambasada Indijoje

Rodyk draugams

33 gera žinia: Lietuva tapo pilnateise Šengeno erdvės šalimi

2008-03-30

Šengeno erdvės žemėlapis    Šiandien Vilniaus, Kauno, Palangos oro uostuose buvo panaikinta vidinių Šengeno erdvės sienų kontrolė. Nuo šiol nebereikės gaišti laiko prie pasieniečių, užteks tik užsiregistruoti skrydžiui, atiduoti bagažą ir pereiti aviacijos saugumo kontrolę.  Keliausime kaip “balti” europiečiai :)
    Šiuo metų Šengeno erdvei priklauso šios šalys:  Prancūzija, Vokietija, Liuksemburgas, Belgija, Olandija, Italija, Ispanija, Portugalija, Graikija, Austrija, Danija, Suomija, Švedija, Norvegija, Islandija, Lietuva, Latvija, Estija,
Čekija, Vengrija, Malta, Lenkija, Slovėnija ir Slovakija. Į pastarąsias šalis šių šalių piliečiai gali vykti be pasienio kontrolės.
    Lietuva galutinai įsiliejo į dar vieną vakarų Europos erdvę. Liko euras ;)
 

plačiau:
VZ.lt: Nuo sekmadienio - atviresnis dangus skraidantiems
Delfi.lt: Lietuvos oro uostuose panaikinta Šengeno erdvės sienų kontrolė
Lrytas.lt: Šengeno erdvės laisvė nusileido Lietuvos oro uostuose

Rodyk draugams

27 gera žinia: pirmas žingsnis žengtas

2008-03-18
JAV vėliava   Vakar Lietuvos ambasadorius JAV Audrius Brūzga pasirašė Lietuvos ir JAV tarpusavio supratimo memorandumą dėl JAV vizų
atsisakymo programos reikalavimų. Jei Lietuva įvykdys visus reikalavimus, yra galimybė, kad jau šiemet galėsim keliauti į Jungtines Amerikos Valstijas be vizų. Prieš kokius penkerius metus tai buvo sunkiai įsivaizduojama.
    Aišku, Lietuvoje pasigirdo balsų, kad tai gali dar labiau paskatinti emigraciją, bet manau, kad lietuviams JAV nebėra tokia svajonių šalis, kokia buvo anksčiau. Pamenu, kai litas buvo susietas su  JAV doleriu,  1000$ buvo svajonių atlyginimas, o šiandien tai yra ne ką daugiau už vidutinį atlyginimą Lietuvoje. Po metų, jei išliks tokios pat ekonominės tendencijos, tūlą lietuvį jau nelabai sudominsi tokia suma. Gali būti, kad dar po poros metų lietuviai pradės važiuoti į JAV ne dirbti, o atostogauti, kaip į sąlygiškai nebrangią šalį :)    
   

plačiau:
Lrytas.lt: Lietuva ir JAV pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą
Bernardinai.lt: Lietuva ir JAV pasirašė tarpusavio supratimo memorandumą
Delfi.lt: Kelionės į JAV be vizų žadamos dar šiemet

Rodyk draugams