BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: ‘Kultūra’ kategorija

Persikrausčiau

2009-06-14

Pagaliau persikrausčiau!
Gerų naujienų apie Lietuvą ir lietuvius (ir ne tik) ieškokite čia

Rodyk draugams

147 gera žinia: kauniečių peliukas Japonijoje

2009-02-09
Kauniečių sukurta sniego skulptūra  Kauniečių skulptorių Alfonso Vauros, Simono Šidlausko ir Mindaugo Jurėno trijulės sukurta sniego skulptūra 36-ajame tarptautiniame sniego skulptūrų konkurse, vykusiame Saporos mieste (Japonija), laimėjo antrąją vietą. Šiame festivalyje dalyvavo skulptoriai iš 12 šalių. Komisijos vertinimu lietuviai nusileido tik komandai iš Tailando. 

plačiau:
Lrytas.lt: Sniego skulptūrų festivalyje Japonijoje kauniečiai laimėjo antrąją vietą
Snowfes.com: The Sapporo Snow Festival 2009

Rodyk draugams

121 gera žinia: laiminga Eglės daina

2008-11-23

Vaikų Eurovizija 2008  Vakar bežiūrėdamas vaikų Euroviziją sakiau sau, jei lietuviai pateks į pirmąjį penketuką, bus gera naujiena. Ir štai Eglė su savo komanda - treti. Gavosi ne gera naujiena, o labai gera naujiena :)

Pirmasis penketukas:
1. Gruzija - 154
2. Ukraina - 135
3. Lietuva - 103
4. Malta - 100
5. Makedonija - 98
 
Šį kartą pirmasis trejetukas, pataikė į mano favoritus, kaip pirštu į akį.

  Gruzijos bitutės buvo vertos nugalėti. Orginalu, paprasta, smagu ir suprantama visai margai Europai. Manau, kad tokiuose konkursuose to ir reikia. Čia gi vaikų Eurovizija. Nereikia mažųjų timberleikų ar šakirų. Užtektinai jų pamatom kiekvieną pavasarį.    
plačiau:
Lrytas.lt: Laiminga diena: vaikų Euroviziją laimėjo gruziniškos bitutės, Lietuva - trečia
Lrt.lt: Eglė Jurgaitytė „Vaikų Eurovizijoje“ užėmė trečią vietą
Vz.lt: Vaikų Eurovizijoje Lietuva - trečia
Eurodiena.lt:
Lietuva trečia! „Vaikų Eurovizijos“ pergalė Gruzijos rankose.

Rodyk draugams

120 gera žinia: Mercedes Benz atrado lietuvių kuriamą muziką

2008-11-20

  Šio mėnesio Mercedes Benz svetainės tema Modern Lounge muzika. Taip, taip, joje galima rasti informacijos ne tik apie automobilius (naujiena man). Taigi, jie pristatė šio muzikos stiliaus perspektyviausius pasaulio atlikėjus. Į šešetuką pateko ir du projektai iš Lietuvos!

1. Samanta James - Angel Love (JAV)
2. Leon Somov feat. Jazzu - Mano (Remake) (Lietuva)
3. Mario Basanov & Vidis feat. Jazzu - I'll Be Gone (Lietuva)
4. Zagar - Wings Of Love (Vengrija)
5. Jemapur - Maledict Car (Japonija)
6. Nightmares on Wax - Les Nuits (Anglija)

Su šarmu tiek muzika, tiek video.

Mario Basanov & Vidis feat. Jazzu - I'LL BE GONE

Leon Somov feat Jazzu - Mano (Remake)

ačiū Domantui už informaciją ;)

plačiau:
Mtv.lt: Lietuvių muzika Mercedes tinklapyje!
Mercedes svetainėje lietuvių gabalai

Rodyk draugams

116 gera žinia: erotika lietuvių liaudies mene

2008-11-16

Šiandien užklydau į amerikiečių kuriamą keistenybių puslapį (Weird & wonderful things). Iliustruotame straipsnyje “Love, Romance and Other Natural Disasters” (”Meilė, romantika ir kiti neišvengiami nemalonumai”), įdėtas lietuvių liaudies darbo iš medžio pavyzdys…

erotika lietuvių liaudies mene    
Lithuanian Folk Art shows the proper occupation for husbands and wives
(Lietuvių liaudies mene vaizduojami tikrieji vyro ir žmonos užsiėmimai)

Galiu tik įsivaizduoti, kaip koks niujorkietis įjungęs visą savo fantaziją supras, kad moters rankose žirklės, bet kad vyras laiko pasagą, turbūt jam bus nepasiekiama aukštuma :)

Pasirodo, kad mūsų senolių menas įdomus ne vien tik mums ;)

Rodyk draugams

105 gera žinia: lietuviškai reklamai sidabrinis būgnas iš “Golden Drum”

2008-10-09

  Lietuviai reklamos kūrėjai iš tarptautinio reklamos festivalio “Golden Drum” grįžo netuščiomis. Reklamos agentūra “MILK“  pirmąjį kartą Lietuvos istorijoje laimėjo sidabrinę statulėlę už jų sukurtą reklamą.
  Man neteko matyti šios reklamos. Ne ta tikslinė grupė ;) Tik įdomu, kokį įspūdį ji būtų palikusi. Puiki idėja. Pasirodo galima padaryt du paprastus žurnalo puslapius, tam tikra prasme, interaktyvius. Ši reklama tikrai nepraslystų pro akis ir netgi sukeltų emociją. Bandai atversti puslapį. Jis nepasiduoda. Suintriguotas plėši …

Germastan tepalo reklama (studija MILK)
Germastan tepalo reklama (studija MILK)  

plačiau:
Vz.lt: Sidabro prizas iš reklamos festivalio “Golden Drum” važiuoja į Lietuvą
Zudykreklama.lt: Golden Drum - visiška sėkmė MILKams
Themilk.lt: SILVER DRUM (iš čia paimta ir nuotrauką)

Rodyk draugams

102 gera žinia: laimėtas auksinis gaidys :)

2008-09-29
  Režisieriaus Lino Augučio sukurtas filmas “Lietuva – didelė maža šalis”, Portugalijoje vykusiame tarptautiniame turizmo filmų festivalyje “Art&Tur“, kūrybingumo kategorijoje laimėjo pagrindinį prizą - auksinį gaidį. Jep. Yra Venecijos liūtas, Berlyno lokys, lietuviškos gervės… ir portugališkas gaidys. Linksmas prizas - linksmas ir filmukas. Ypač kambarys pavadinimu “Great In Love For Work”. Smagiai turistas patampomas ir išspiriamas… nėra ko landžioti kur žmonės dirba ;) 

The Trip to the Greate Little Country 

plačiau:
Lrytas.lt: Lietuvos institutas iš turizmo filmų festivalio Portugalijoje grįžo su auksiniu gaidžiu
15min.lt: Filmui „Lietuva – didelė maža šalis“ – tarptautinis apdovanojimas

Rodyk draugams

101 gera žinia: lietuviui skirtas Europos šiuolaikinio meno apdovanojimas

2008-09-28
  Rugsėjo pradžioje lietuviui menininkui Deimantui Narkevičiui Olandijoje buvo įteiktas Vincento van Gogho vardo apdovanojimas. “The Vincent Award” yra Europos dailės apdovanojimas  teikiamas kas dvejus metus už svarbius pasiekimus šiuolaikinio meno pasaulyje.
  Norėjau pasigirti ir aš, kad  praeitais metais mačiau D. Narkevčiaus darbus ŠMC vykusioje parodoje. Bet pasitikslinęs supratau, kad D. Narkevičiui priskyriau kito menininko Žilvino Kempino darytas instaliacijas :] Toje pačioje parodoje iš tiesų buvo rodomas D. Narkevičiaus sukurtas filmas “Aplankant Soliarį”. Bet tais retais atvejais kai lankausi ŠMC prie kokio videomeno apsistoju gal tik kelioms sekundėms. Jų būna daug, o norisi susirasti kokį “perliuką”. Užsidedu ausines, kelias akimirkas pasižiūriu ir einu toliau. Na nebent per tas kelias akimirkas  filmukas spėja “užkabinti”. Tada prisėdu ilgiau. Susiradau kelis kadrus iš “Aplankant Soliarį” ir bandžiau atgaminti. Bet turbūt tos kelios akimirkos matytos ŠMC manęs neužkabino ir filmukas paskendo menų gausoje…

Kadrai iš filmo, kurie man nepadėjo atgaivinti atminties :)

D. Narkevičiaus filmo

D. Narkevičiaus filmo

plačiau:
Lrytas.lt: Menininkui D.Narkevičiui įteiktas svarbus Europos šiuolaikinio meno prizas
Culture.lt: Deimantui Narkevičiui skirta „Vincento“ premija

Nuotraukos paimtos iš čia

Rodyk draugams

74 gera žinia: dainuojantis auksas

2008-07-23
Chorų olimpiada   Džiazo studijos jaunimo choras KIVI iš chorų olimpiados, šiais metais vykusios Austrijos Graco mieste, į Lietuvą parvežė du aukso ir vieną sidabro apdovanojimą. Chore KIVI dainuoja 13 - 16 metų paaugliai iš įvairių Vilniaus mokyklų, jiems vadovauja Danguolė Aukselienė.
  Lietuviai Austrijoje išsiskyrė savo originalumu, laisvumu ir visus stebino dainuodami be dirigento. Choro vadovė Danguolė visus pasirodymus stebėjo iš žiūrovų salės :) tai - labai neįprasta…

  Chorų olimpiada organizuojama kas dveji metai. Šiais metais Austrijoje vykusi penktoji olimpiada tapo didžiausiomis kada nors pasaulyje vykusiomis chorų varžybomis.  Jose dalyvavo 430 chorų iš 93 valstybių, 20 tūkstančių dalyvių… nemažai, nemažai… Prieš tokį dalyvių skaičių nublanksta ir tikrosios sportinės olimpiados :)  

plačiau:
Lrytas.lt: „Kivi“ – chorų olimpiados auksas

Rodyk draugams

66 gera žinia: R.E.M. Lietuvoje! (papildyta)

2008-06-19
R.E.M. gyvai   Šiais metais nepaliauja džiuginti koncertų organizatoriai. Rudenį, rugsėjo 14 d.  Vilniuje “Siemens” arenoje pasirodys roko grandai “R.E.M.”.  Bilietais bus pradėta prekiauti nuo šio ketvirtadienio 10 valandos ryto visose “Tiketos” pardavimo vietose ir jie kainuos tik nuo 100 Lt (pavyzdžiui, į “R.E.M.” koncertą Berlyne bilietai kainuoja 61 eurą).
  Aš už “R.EM.” “užsikabinau”, kai prieš 15 metų atostogaudamas Palangoje, turguje nusipirkau jų albumą “Automatic for the People“. Piratinė kasetė (CD dar buvo tik horizonte) tada kainavo, jei gerai pamenu, 5 Lt. :) Originalios kasetės finansiškai dar buvo nepasiekiamas malonumas. Ji mane lydi iki šiol :) Su ja baigiau mokyklą, ją “drožiau” barake studentavimo laikais, tik gal dabar jos paklausau vis rečiau - juosta yra juosta :). Ir mano mėgstamiausia daina “Man on the Moon” yra iš šio albumo.
  Iš tikrųjų, net negalvojau, kad kada nors galėsiu nueiti pėsčiomis į tokį koncertą (man tik 10 min. kelio iki “Siemens” arenos :) Dabar galiu pasvajoti ir apie “Coldplay” ar net “Radiohead”.

    Bilietai. Šiandien, paskelbtu bilietų pardavimo pradžios laiku (10 val.) jau stovėjau prie
“Tiketos”, eilėje - trečias. Pirmasis vyriškis nusipirko porą stovimų bilietų už 100 Lt, o štai už jo stovėjusiai merginai jau neliko! Visi stovimi bilietai už 100 ir 130 litų buvo rezervuoti per pora minučių! Gerai, kad aš iš anksto buvau nusprendęs pirkti sėdimus, nes bučiau aparpuolio ištiktas :) Aišku, būtų galima bandyti rytoj tokiu pačiu laiku, nes atsiranda žmonių, kurie neišsiperka savo bilietų per 24 valandas, tada vėl atsiranda laisvų, bet čia, turbūt, panašiai kaip teleloto laimėti :)
    Kam įdomu, sėdimi šiuo metu kainuoja po 150, 160 ir 180 litų.    

plačiau:
Delfi.lt: JAV rokeriai „R.E.M.“ koncertuos Vilniuje
Balsas.lt: „SEVEN Live“ naują sezoną pradės „R.E.M.“ koncertas Vilniuje
Bernardinai.lt: Rudenį Vilniuje koncertuos amerikiečių rokeriai “R.E.M.”
Tiketa.lt: „SEVEN Live“ naują sezoną pradės R.E.M. koncertas Vilniuje

Rodyk draugams